Dolina Sadosiów to idealne miejsce na wypoczynek. Pobyt u nas daje wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu. Od nas wszędzie blisko: nad morze, jeziora, do lasu czy w „góry”… Pobyt u nas pozwala poznać Warmię, Powiśle a także część Mazur.

Turystom zmotoryzowanym możemy zaproponować wycieczki po Warmii: do dawnej biskupiej stolicy – Lidzbarka Warmińskiego; do miast warmińskich: Ornety, Pieniężna, Dobrego Miasta, Braniewa czy Fromborka; do licznych sanktuariów: Chwalęcina, Krosna, Stoczka Klasztornego, Głotowa czy Świętej Lipki; do stolicy województwa – Olsztyna. Można także wyruszyć w stronę Powiśla: do Morąga, Pasłęka i Młynar; nad Kanał Elbląski z unikatowymi pochylniami; do „ptasiego raju”, czyli rezerwatu przyrody „Jezioro Drużno”; do dawnej stolicy Krzyżaków – Malborka. Stąd także blisko na granicę Mazur, nad jeziora do Ostródy i Miłomłyna. Niedaleko też od nas do Elbląga i nad Zalew Wiślany z wznoszącymi się nad nim „górami” Wysoczyzny Elbląskiej i urokliwymi cesarskimi Kadynami. Miłośnicy kąpieli morskich mogą odwiedzić jeden z kurortów Mierzeji Wiślanej, bądź udać się do Trójmiasta.

Rowerzyści też znajdą w naszej okolicy wiele spokojnych tras, pełnych atrakcji krajoznawczych. Mogą skorzystać z kilku oznakowanych szlaków turystycznych w gminie Godkowo, Miłakowo, Morąg czy Pasłęk. Blisko stąd na Warmię: do Ornety, Pieniężna, a nawet Braniewa, Fromborka czy Dobrego Miasta; do sanktuariów: w Chwalęcinie, Krośnie i Głotowie; nad Pasłękę i Wałszę, wzdłuż których ciągnie się linia umocnień tzw. Trójkąta Lidzbarskiego. Miłośnicy historii i dawnych dworów mogą podążyć szlakiem jednego z najzamożniejszych pruskich rodów – Dohnów i odwiedzić ich siedziby w Słobitach, Karwinach, Ławkach, Gładyszach, Markowie i Morągu.

Również miłośnicy wędrówek pieszych, również z kijkami, znajdą u nas wspaniałe tereny na wyprawy. Okoliczne lasy i pola, doliny Pasłęki i Wałszy pełne są „dzikich” zakątków, do których dotarcie może przynieść moc wrażeń.

Wykorzystując nasze idealne położenie przygotowaliśmy dla Państwa propozycje tras, wraz z mapami i opisami, dostępne w recepcji, aby mogli Państwo miło i pożytecznie spędzić czas poznając okolicę.