3789648146_4db051a82e_o
"REPATRIANT" - czyli wspomnienia ze wschodu i życie w Polsce (prawdziwa historia)

„REPATRIANT” – czyli krótkie wspomnienia ze wschodu i życie w Polsce

„REPATRIANT” – czyli krótkie wspomnienia ze wschodu i życie w Polsce (prawdziwa historia)

Słowo od autora. Myślę, że powinniśmy szanować wspomnienia, że warto coś w sobie i dla kogoś mieć. Dlatego też mam nadzieję szanowni czytelnicy, że znajdziecie Państwo w przyszłej książce wiele bliskiego waszego życia, waszym wspomnieniom i odczuciom. Niejeden mój pogląd i opinia może pobudzi do odważnych i lepszych zmian naszego życia. Będę wówczas szczególnie rad jako zwykły człowiek i obywatel naszego kraju.

Nazywam się WIKTOR SADOWSKI ur.23 luty 1952 r. w Prudnie ZSRR.
W 1957 r., jako repatrianci z rodzicami, babcią i bratem przyjechaliśmy do Polski. Osadzono nas na terenie dawnych Prus Wschodnich w Ostrowinie powiat Ostróda. Obecnie mieszkam we wsi DOBRY pow. Elbląg woj. warmińsko-mazurskie.
Do napisania o moim życiu skłoniło mnie to, że zwykli i prości ludzie tacy jak ja mogą, a nawet powinni opowiedzieć o swoim życiu. Przecież dzisiaj można to zrobić nie będąc wielką osobowością świata polityki, literatury, nauki i sztuki. Tacy ludzie także coś ciekawego przeżyli, coś z siebie dali i są może warci poznania.
Na swoim przykładzie i mojej rodziny chcę przybliżyć obraz dosyć ciężkiego życia, zapewne wielu innych rodzin o podobnej historii.

Udostępnij

Brak komentarzy

Możesz być pierwszą osobą, która zostawi komentarz.

Zostaw odpowiedź

Możesz użyć HTML tagi i atrybuty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.